Co dělá řidič autobusu?

Rate this post

Úkolem motoristů autobusů je bezpečně přesouvat jednotlivce z jednoho místa na další v autobuse, obvykle po zavedených cestách. Existují různé typy autobusových motoristů. Řidiči autobusových vozidel v institucích přivádějí studenty do az úkolů souvisejících s institucemi a školou. Řidiči autobusů v regionální dopravě dodržují konkrétní jízdní řády, aby pomohli jednotlivcům na určité cestě tam,kam potřebují. Řidiči meziměstských autobusů přesouvají lidi mezi různými městy nebo osadami. Řidiči charterových autobusů obvykle berou jednotlivce na charterové cesty i scénické výlety.Co dělá řidič autobusu?

Povinnosti a povinnosti řidiče autobusu

Pracovní název obvykle vyžaduje schopnost provádět následující úkoly:

 • Jezděte bezpečně na přidělených kurzech.
 • Dodržujte pokyny pro provoz na webu, bezpečnostní postupy a také pokyny pro tranzit.
 • Chyťte a nechte cestující na označených místech.
 • Při práci dodržujte dobře stanovený harmonogram.
 • Asistujte cestujícím se zdravotním postižením na palubě autobusu.
 • Chraňte před neposlušným chováním hostů nebo je zastavte.
 • Spojte se s cestujícími i zaměstnavateli ohledně zadržování nebo problémů v průběhu kurzu.
 • Zkontrolujte pneumatiky, světla a olej, pokud jsou nezbytné pro základní údržbu.

Zvláštní povinnosti se trochu liší mezi různými druhy řidičů autobusových vozidel a společnostmi. Někteří řidiči autobusů mohou mít například na starosti shromažďování cen, péči o zavazadla zákazníků nebo sledování hostů. Aby byla zajištěna bezriziková doprava, musí řidiči autobusů řídit svá vozidla s vynikajícím zacházením. Musí také zajistit, aby cestující byli v bezpečí před zraněním uvnitř autobusu. Ve službě je užívání alkoholu a drog čistě zakázáno. Můžete vypustit řidiče autobusu. Řidič autobusu může být rovněž uvězněn a jejich CDL pozastaveno. Řidič se zavěšeným CDL nemůže legálně řídit autobus.

Vzdělání, školení i pověření

Druh vzdělání, školení a certifikace potřebné k tomu, abyste se stali řidičem autobusu, se mohou lišit v závislosti na druhu řidiče, kterým chcete být, a na oblasti, ve které žijete.

Vzdělávání a učení: jednotlivci obvykle vyžadují maturitu, aby získali práci řidiče autobusu. Vysokoškolský titul je zřídka požadován.

Licence: řidiči autobusů potřebují obchodní Řidičský průkaz (CDL). Požadavky se v jednotlivých státech liší, ale obvykle zahrnují složení vytvořené zkoušky, očního testu, zkoušky sluchu a testu řidiče. Řidiči autobusů potřebují jedinečná oprávnění ke svým licencím CDL. Všichni motoristé autobusů vyžadují souhlas cestujícího (P), stejně jako řidiči vozidel vysokoškolských autobusů také vyžadují povolení vysokoškolských autobusů. Tato povolení obvykle vyžadují více screeningu.

Školení: řidiči autobusů jsou obecně potřební k dokončení školení, které se skládá z způsobu řízení a času stráveného ve třídě. Pokud jsou připraveni cestovat s cestujícími, mohou je přijít zkušenější motoristé. Tato doba školení může trvat od jednoho do 3 měsíců, v závislosti na společnosti.

Zkušenosti: k naplnění pozice motoristy autobusu by mělo stačit mít platný CDL se správnými záznamy. Pokud existuje několik uchazečů o pozici, odborná zkušenost řidiče autobusových vozidel může kandidáta umístit na začátek kontrolního seznamu dotazovaných. Většina zaměstnavatelů také vyžaduje, aby vyhlídky prošly kontrolou historie.

Federální nařízení vyžaduje, aby řidiči mezistátních autobusových vozidel prošli ve službě svévolným testem na drogy a každé dva roky podstoupili fyzickou zkoušku.

Bus motorista schopnosti a také dovednosti

Abyste byli v této funkci úspěšní, budete obecně potřebovat dodržování schopností a vlastností: interpersonální dovednosti: motoristé autobusů by měli mít schopnost uctivě se spojit se všemi druhy cestujících. Komunikační dovednosti: motoristé autobusů musí mít schopnost správně komunikovat s cestujícími i se svými společnostmi ohledně bezpečnostních obav nebo problémů, které by se mohly vyvinout kvůli provozu na webových stránkách, počasí nebo nepředvídaným scénářům. Sychronizace ruka-oko: životy mnoha cestujících zůstávají ve vašich rukou při jízdě autobusem.Bus motorista schopnosti a také dovednosti

Pracovní atmosféra

Být řidičem autobusového vozidla může být trochu obtížné, když musíte zvládnout cestující, provoz na webových stránkách a problémy s povětrnostními podmínkami. Řidiči vozidel by měli mít schopnost zůstat v klidu a bezpečně řídit při řešení takových podmínek. BLS konstatuje, že doprava a také motoristé meziměstských autobusů patří mezi nejvyšší možné v oboru práce, kterou sledují, a také si uvědomuje, že tato zranění se týkají především nehod provozu na webových stránkách.

Pracovní rutina

Federální pracoviště pro bezpečnost a zabezpečení automobilů skutečně stanovilo pokyny, které musí motoristé autobusů dodržovat, aby zajistili bezpečnost a zabezpečení. Například řidiči vozidel musí relaxovat nejméně 8 hodin po jízdě po dobu 10 po sobě jdoucích hodin. Různé další zásady a omezení se liší v závislosti na druhu trasy. Řidiči autobusů instituce obvykle jezdí po trase ráno, před začátkem školy, když instituce uvolní, a také podle potřeby pro další školní příležitosti a aktivity. Řidiči regionální i meziměstské veřejné dopravy řeší různé jízdní řády, které se spoléhají na jejich průběh. Možná budou muset řídit večer, o víkendech, brzy ráno nebo o svátcích. Řidiči charterových autobusů mají obvykle nejrůznější rutiny a mohou být také při cestování po dobu až dnů, kdy se spoléhají na požadavky svých zákazníků. Jak získat úkol. Mnoho zaměstnavatelů potřebuje kandidáty na řidiče autobusů, aby před jejich přijetím prošli kontrolou historie. Připravte se tím, že zjistíte, co kontrola historie obnáší. Autocertifikace klinické karty. Federální vláda a některé státy vyžadují, aby lidé s CDL poskytli kopii CDL své společnosti licencující osvědčení o lékařské prohlídce, aby se ujistili, že splňují fyzické požadavky federálních zákonů o bezpečnosti motorových vozidel.Pracovní rutina

Mzda řidiče autobusu

Příjem řidiče autobusu se může lišit v závislosti na místě, zkušenostech a zaměstnavateli. USA Bureau of Labor Data (BLS) odděluje údaje o platech pro různé druhy motoristů autobusů. Instituce a také řidiči charterových autobusů:

 • Typický roční příjem: $ 32,420
 • Přední 10% roční příjem: $ 49,430
 • Základní 10% roční mzda: 19 000 $

Sousedství i řidiči meziměstských tranzitních autobusů:

 • Průměrný roční plat: $ 42,080
 • Top 10% roční plat: 69 070 $
 • Spodní 10% roční plat: $ 25,550

Zdroj: americký Úřad pro statistiky práce, 2018. Přehled Práce. US Bureau of Labor Data předpovídá, že work around se do roku 2026 určitě zvýší o 6%, což je o něco pomalejší než 7% celkové zvýšení práce pro všechna povolání v zemi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here