budoucnost profesí

Úvodní strana Aktuality

Aktuality

Karvinská hospodářská komora podporuje technické obory a řemesla - videospoty /12. 05. 2014/

Pod názvem „Za poznáním technických oborů a řemesel“ se skrývá projekt Okresní hospodářské komory Karviná, jehož záměrem je docílit popularizace technického a řemeslného vzdělávání. Projekt trvá od 1. června 2013 do 31. prosince 2014.

„Podnětem k realizaci projektu je dlouhodobě se snižující zájem o technické a řemeslné vzdělávání v rámci našeho kraje, které je však pro tento region nezbytné s ohledem na budoucí vývoj a nezaměstnanost. Jelikož naše organizace se již řadu let angažuje v podpoře technického vzdělávání, jsme přesvědčeni, že problém klesajícího zájmu o tyto profese a obory vzniká již na úrovni základních škol. Právě u žáků, pedagogů a výchovných poradců na základních školách je potřeba začít s osvětou a dokazováním, že se jedná o obory velice zajímavé a perspektivní.“ Zdůvodňuje potřebnost projektu Andrea Hoschnová, projektová manažerka.

Projektové aktivity představují ucelený systém informačních a motivačních činností, které seznámí žáky s novými technologiemi, zajistí inovativní výukové materiály v atraktivních interaktivních podobách, rozvinou manuální zručnost žáků, nastaví spolupráci na úrovni základních – středních – vysokých škol v oblasti technického zaměření, rozvinou partnerství škol a firem. Projekt navazuje na projekty TechIN a Technica Nostra, které však byly primárně zaměřeny na žáky středních škol.

V rámci projektu bylo dokončeno 10 spotů o tradičních profesích. Spoty můžete zhlédnout na níže uvedených odkazech:

Hutník: Slévač:
http://youtu.be/1csKAJv8xLk http://youtu.be/hBxuXsymJx0
   
Kameník: Tesař:
http://youtu.be/1s3rDoera9I http://youtu.be/VTpUBfbdr6c
   
Kovář: Tiskař:
http://youtu.be/ygT3pmoVKNc http://youtu.be/n6AHcgEvBbs
   
Nástrojař: Valcíř:
http://youtu.be/wBqhI7DaNqQ http://youtu.be/pEoNs_LUmrU
   
Obuvník: Operátor výrobní linky:
http://youtu.be/ZLz3WAPBSgw http://youtu.be/yFfhjUCqorg

Archiv novinek

Vytisknout stránku

CZ EN